
В Мизия шефката на БСП и наследникът ѝ се появили не само за да посетят роднините си там, но и да присъстват на веселбите покрай ежегодния градски събор. Сред насъбралите се на площада хора Нинова триумфирала в компанията на Рафаел с гордост и не спряла да го хвали пред познати и непознати, а усмивката не слизала от лицето ѝ. Целта на визитата им била и местните да разберат, че между майка и син всичко върви по мед и масло и няма напрежение, защото в последно време тръгнали слухове, че са се изпокарали, защото Рафи не се бил прибирал у дома твърде дълго време.
С огромна радост гостът бил посрещнат и от своите баби – Маргарита и Дафинка, майки на Корнелия и на мъжа ѝ Митко.

Двете пенсионерки боготворели внука си и страдали, че не го виждали дори по празници. Два дни преди „американецът“ да се прибере при тях, те се готвели да го посрещнат с любимите му ястия от детството, които най обичал да му готвят. Въпреки радостта си, се разочаровали, че и този път внукът им си дошъл сам и не им довел снаха. Рафаел, който първо бе анализатор в една от най-големите банкови институции в света – „Голдман Сакс“ в Ню Йорк, а после продължи кариерата си като учен и преподавател в университета „Станфорд“, е посветен изцяло на работата си и нямал никакво време за личен живот. През този юни той навърши 29 години, а все още не е срещнал жената на живота си и не е свил семейно гнездо.
Още от ученик Рафаел се прояви като математически гений и учителите му му предрекоха светло бъдеще в науката. В момента той работи над създаването на изкуствен интелект заедно с други свои колеги в Щатите. Лидерката на БСП неведнъж е споделяла, че синът ѝ нямал никакви политически амбиции, но ѝ бил пръв съветник по отношение на партийните въпроси. Обсъждала с него всеки свой ход по телефона и винаги се доверявала на преценките му.