Домакинската работа и почистването на цялата къща идват в повече на съвременната работеща жена. В събота често сме изправени пред дилемата – да включим прахосмукачката или да се отдадем на по-приятни релаксиращи занимания. За маниачките на тема чистота колебание няма, но да видим какво казват специалисти по въпроса. Колко пъти трябва да чистим дома си?
Микровълнова фурна, печка и котлони – всяка седмица. Често забравяме за тях, смятайки че високите температури убиват бактериите. Най-добре е да заложим на старата оцетена есенция, която при топлинно загряване премахва всички бактерии от кухненските уреди.
Баня, вана и душ кабина – всяка седмица. Влагата е причината да чистим мокрите помещения толкова често. Ваната и душ кабината се замърсяват също толкова бързо, колкото и тоалетното казанче. Там се развиват гъбички и ред бактерии, които полепват по повърхностите, а при допир с шампоаните и душ геловете, които използваме, и по кожата ни.
Спалня, спално бельо, стайни помещения – веднъж на две седмици. Прахта, разнасяща се във въздуха, полепва по тъканите, което допринася за развитието на бактерии и развъждането на акарии по чаршафите.
Хладилник, камера, фризер – всеки месец . В хладилните чекмеджета, където съхраняваме зеленчуците, седмично се развиват над 750 бактерии! Това е причината, дори и пълни, да ги почистваме редовно.
Все още няма коментари