По времето на социализма нямаше особено голямо разнообразие от стоки. Това важи и за ученическите пособия, които бяха еднакви във всички чанти на чавдарчетата и пионерчетата.
Спомнете си пергелите, кривките и автоматичните моливи с дебел сменяем графит, които всички имахме. И с помощта на които правехме първите си стъпки в света на знанията.
2 коментара
До писача
2017-10-08 09:43:25
Отговори
Явно не си живял в онези времена. Снимката ти е на комлект за чертане от СССР и то от доста стари времена 50-60те, 70-80те вече бяха пластмасови. А ние в НРБ си имахме наши български, произвеждахме дори рапидографи(ако въобще знаеш какво е) , а и бяхме едни от първите на Балк. п-ов, които произвеждахме флумастери. Защо ли плащат на писачи като теб? Явно за да убият паметта и да променят историята, е продажници и заличители винаги е имало, иначе нямаше да го има Паисий.....
Съгласен с предходния
2017-11-16 02:09:51
Отговори
Всъщност , понеже съм Бургазлия , НЯМА КАК да не взема отношение по въпроса . Щото си имахме СОБСТВЕН завод "Хемус" Бургас, и разнообразието на химикалките , моливите , флумастерите , че ако щете даже и на пастелите беше впечатляващо ! Освен това имаше и внос - най вече от Китай и ЧССР !
Тогава , уважаеми писачо , ЗА НИКОЯ МАЙКА НЕ БЕШЕ ПРОБЛЕМ да оборудва чедото си за училище ! Учебниците бяха БЕЗПЛАТНИ за всички , та на всичкото отгоре И ЦВЕТНИ ! Тетрадките струваха жълти стотинки , че даже и ги подвързвахме със зелен кадастрон , който също беше стотинки ...
А училището ТОГАВА беше институция ! А не като днес деградирала наркотеритория ...