Сцената, тя ме върна отново към живота. Аз просто не мога без нея вече", възкликва актьорът и допълва:
Битката за човешката душа е ежедневна, както казва Достоевски, не е важно да живееш живота, а как го живееш. Така че когато излезете на сцената, играйте като за последно. Когато любите, любете като за последно. Когато мразите, мразете като за последно, а не половинчато. Защото след това, в края на живота си, когато теглите чертата, изведнъж ще се окаже, че наполовина сте работили, наполовина сте любили, наполовина сте мразили. Накрая излиза, че наполовина сте живели."

"Най-хубавото, което ми е дала, е силата да се изправяш срещу себе си. Защо го казвам това? Когато човек започне да тренира и няма до себе си друг човек - една самота. Но има един, който е срещу тебе. Този, който е в огледалото и ти трябва непрекъснато да побеждаваш".
А Вельо Горанов винаги е побеждавал човека в огледалото. Въпреки това казва, че силата не се измерва със спечелените битки, а с инкасираните загуби, след които си успял да се изправиш. Смята, че най-голямото щастие на 70 е да продължиш да играеш.
Празникът е и повод за равносметка. А животът на Вельо Горанов винаги е бил изпълнен с повратности. Бил е и горе, и долу. Но е убеден, че при него нищо не е половинчато. Актьорът ще остане в историята на българското кино и театър с участието си във филми като “И дойде денят", “Авантаж" и “24 часа дъжд", както и със спектакли като "Един мим разказва", "Великият инквизитор".
Все още няма коментари