Легендарният съветски и руски естраден певец Йосиф Кобзон, който почина на 81-годишна възраст, оставя на своите деца и внуци внушително наследство. Кобзон има голямо семейство - вдовицата му Нинел, две деца и десетима внуци.
В селището Баковка край Москва певецът има 2 хектара земя, на която са изградени шест постройки. Къщи от 413 кв.м, 548 кв.м, 262 кв.м, къща за гости от 568 кв.м, къща за охраната - 417 кв.м, селскостопанска постройка - 191 кв.м. Приблизителната стойност на резиденцията на Кобзон е около 400 милиона рубли. Освен това всенародният любимец на Русия е собственик на апартамент в елитен жилищен блок в Москва. Това е двуетажният пентхаус на „Нови Арбат“ с площ от 671 кв.м. Стойността на жилището е около 500 милиона рубли. Наследниците на певеца ще трябва да си поделят и любимата му кола „Мерцедес Майбах“ на стойност 10 милиона рубли.
През уикенда Путин и Медведев положиха венци на ковчега на певеца, чиито тленни останки са изложени за поклонение в московската концертна зала „Чайковски“, и изказаха съболезнования на вдовицата му.
През годините Кобзон успява да съчетае политическите си връзки с бизнес и богатство. Неофициално той е смятан за приближен до руския бос на мафията Вячеслав Иванков-Япончик, който през 2009 г. беше убит от снайперист. През 1982 г. Япончик попада в затвора заради търговия с наркотици, но излиза предсрочно през 1991 г., след като за него се застъпват известни личности, сред които и Кобзон. Певецът многократно е опровергавал да има връзки с организираната престъпност, но все пак се твърди, че голяма част от богатството му е с неизвестен произход, като се има предвид именно руската мафия.
В началото на 70-те години на миналия век певецът с ярко изразени качества на лидер и с авторитет в еврейските среди влиза в редиците на агентите на КГБ. Привлечен е от сътрудниците на 8-и отдел на 5-о управление на КГБ, които правят разработки на еврейски националисти и задгранични ционистки центрове.
Репертоарът на Йосиф Кобзон включваше около 3000 песни, отразяващи музикалния летопис на втората половина на ХХ век. Сред тях са почти всички най-добри песни, създадени от Дунаевски, Блантер, Тухманов, Фелцман и други съветски композитори. Това са всенародните хитове Смуглянка", "А у нас во дворе", "Старый клен", "С чего начинается Родина", "Я люблю тебя, жизнь", "Мгновения", "Темная ночь", "День Победы", "В городском саду" и много други.
Певецът е посещавал многократно България, където е изнасял концерти.
10-има внуци делят милионите на Йосиф Кобзон
Богатството на легендарния съветски певец било от руската мафия
0 коментара

Все още няма коментари