След като се отказаха да намалят привилегиите на полицаи и военни, българските управници се нахвърлиха върху бедните. Това е идеята им да напълнят хазната. Без каквото и да е обществено обсъждане, изведнъж пътният данък скочи с 50 процента – еднакво за всички, без да се отчита кой колко пътува.
По време на турското робство, когато турци отсядали в българска къща и се нахранели, стопанинът е бил длъжен да плати за изтърканите им зъби. Този данък се е наричал диш хакъ.
Така сега българските управници, които не слизат от колите си, искат от бедните шофьори да им плащат, че търкали пътища и магистрали.
Аз с моята пенсия от 200 лева изкарвам старата си жигулка един път в месеца, и то при крайна необходимост. Ползвам я за линейка. На година не изминавам повече от 100 км. Сега трябва да плащам винетка от 97 лева, защото управници и олигарси навъртали по 40 000 км на година.
Министър Лиляна Павлова се изправи пред телевизията и заяви, че „всеки трябва да плаща за разбитите пътища и магистрали”. И този някой трябва да бъдат българските пенсионери, докарани до просешка тояга благодарение на политиците.
Нищо не пречеше пътният данък да бъде обвързан с реално изминатите километри или с доходите на собственика на МПС. Така обаче е по-изгодно за управляващите, защото друг ще плаща вместо тях.
Димитър СЪБЕВ, гр. Добрич
С винетките властта задмина данъка от турско "диш хакъ"
С жугулката на година не минавам повече от 100 км., а сега ще ми искат 97 лева
0 коментара
Все още няма коментари