Едно от първите обещания на ноовизбрания премиер Кирил Петков бе, че ще се движи без охрана, за да е по-близо до народа. А той, народът, набързо осъзна, че харвардският кадър не е точният човек за народната любов, и ето, че Петков вече не излиза никъде без прословутото си бронирано одеяло.
След снежните топки на Шипка въпросът „От кого се пази Киро?“ вече не е на дневен ред и даже първолаците знаят отговора. Явно затова премиерът превантивно отиде да се черкува за Великден в Царево със защитното куфарче на една ръка разстояние.
На празничното богослужение за Възкресение Христово ангажираните с охраната на Петков служители от НСО даже в църквата „Св. Успение Богородично“ нахлуха, въоръжени с бронираното одеялото. И има защо, след като визитата на Петков в курортното градче предизвика едновременно шок и гняв сред жителите му. От Министерския съвет те първо разбраха, че са проспали земетресение, нанесло щети в църковния им храм. А сетне се разлютиха на великденския пиар на Киро, след като стана ясно, че „щетите“ са една пукнатина, която той щял да отремонтира лично, със собствени средства.
Служителите на НСО, охраняващи Петков по време на публичните му изяви, не се разделят с черното куфарче от мощния протест срещу зеления сертификат в Триъгълника на властта в края на февруари. По време на речта на Петков плътно до него стоеше служител на НСО, който държеше голям черен мистериозен куфар. След това се разбра, че в него гардовете пренасят кевларено одеяло.
Целта на приспособлението, което обикновено стои затворено в куфарче, е да предпазва от куршуми и летящи предмети охранявания обект. Кевларът е изключително устойчив лек материал, който освен за други цели се използва за правене на военни каски и бронежилетки.
Следващата публична изява на Петков, която наложи одеялото да му бъде подръка, бе снежният залп срещу него по време на тържественото честване по случай националния ни празник 3 март. На връх Шипка Петков бе посрещнат с освирквания и викове „Оставка“.
Все още няма коментари