Как ли би изглеждало бебе, престояло цели 12 месеца в утробата на майка си? Съвсем нормално. Поне така твърди акушерката, изродила най-дълго преносеното човешко същество в историята.
През 1945 г. майката Беюла Хънтър се готви да посрещне на бял свят наследника си... след цели 375 дни (10 дни повече от календарната година).
Уникалната история е документирана от няколко историци и лекари, а акушерката е жива и до днес, макар и на преклонна възраст.
Всъщност малката Пени Даяна се ражда абсолютно здраваq въпреки всички контраиндикации на лекарите, че ще има тежки увреждания както на мозъка, така и на вътрешните органи при цели сто дни повече в корема на майка си, отколкото обикновено човешките бебета престояват. Хънтър е само на 25 г. и малко след края на Втората световна война няма достъп до почти никаква медицинска информация за състоянието си.
Лекарите са силно обезпокоени, но успокояват както себе си, така и първескинята, че просто бебето се е развило изключително бавно в утробата й и продължителната бременност не се дължи на някакъв дефект.
Историческият пример на Беюла, че преносването може и да не е опасно, често кара медиците днес да предизвикват раждане при забавяне дори от седмица, за да не се стигне до загуба на тоновете на бебето и появяването на мъртъв плод на бял свят. Досега световният рекорд на 25-годишната тогава жена не е счупен, макар че миналата година във Великобритания се появи малкият Джак, престоял в корема на майка си цели 10 месеца.
Тогава жената се надяваше да бъде вписана в Книгата на рекордите на Гинес, без да знае, че няколко десетилетия преди нея вече има поставен такъв, при това доста по-впечатляващ. Историята сочи, че преди раждането на Пени Даяна през 1945 г. има друг рекорд - от бременност точно 317 дни, като не е ясно кога е бил поставен.
Най-дългата бременност в света е 12 месеца
Беюла Хънтър родила съвършено здраво момиченце през 1945 г.
0 коментара
Все още няма коментари