От много отдавна пръстенът се смята за най-мощния амулет на властта. Ето защо именно този предмет е обект на различни ритуали в света на магията, а съвременните езотерици почти го боготворят. Пръстените се използват като символи за бракосъчетание, за да маркират младоженците, а в древността са използвани като инструменти, в които за крити отровни вещества. ръстенът е един от малкото предмети от бита, който може да се похвали с удивително дълголетие.
В древни времена из египетските земи се е считало, че носенето на пръстен не е знак за украшение, а е източник на специални сили.
Пръстените са служили като талисман, който да е винаги с хората и да ги предпазва от лошо влияние. С две думи - пръстенът е бил приеман като магически символ. Променял е своята сила и смисъл според формата и цвета си.
Така например се е смятало, че обикновените кръгли пръстени се населяват от духове. Ето защо мъртвите са били погребвани без пръстени, за да не може душата им да напуска тялото. В същото време обаче е съществувало и друго поверие, съгласно което пръстените са предпазвали човешкото тяло от нашествие на злонамерени духове, служели са един вид като предпазна стена.
Пръстените били и защита срещу болести. През Средновековието в Европа е имало специални пръстени срещу най-разпространените заболявания.
На особена почит са били пръстените от копитата намагаре или от щраусови кости.
Днес ние сме лишили пръстените от всички им магически свойства и гледаме на тях повече като на ритуални украшения. Те са неизменна част от сватбените церемонии, например.
Пред петнадесети век в Русия младоженците са носели железен пръстен в знак на тяхната сила, а младоженките - златни в знак на нежност и чистота.
В древен Рим пък женихът е подарявал преди сватбата на родителите на невестата гладък метален пръстен, като символ на своето благосъстояние и способността му да издържа бъдещата си съпруга.
В Перуджа, Италия, до ден-днешен се съхранява пръстен с аметист, който според легендата Йосиф дарил на Мария в знак за вярност. От този пръстен се счита, че тръгва модата на венчални халки със скъпоценни камъни.
Магията на пръстените е в тяхната безкрайност – те нямат начало и край.
В днешно време пръстените имат по-скоро практично значение. В началото те са използвани като аксесоари само за момичета. Били изработени от камък и нямали никаква стойност.
Хората, които вярват в магичните способности на пръстените, не носят по много от тях.
Интересно е, че магьосниците носят по един, най-много два пръстена.
Материалът, от който е изработен пръстенът, също има специфично значение – от него зависи дали притежателят на пръстена ще постигне целите си.
- сребро – то развива интуитивното, обвивааурата на притежателя в тайнственост и вълшебство;
- злато – привлича успех и късмет. Носейки златни пръстени, хората стават по-смели и уверени;
- желязо - засилва активността и волята за живот, но правят притежателите си по-агресивни. Например, викингите са носелипръстени с железни орнаменти;
- мед – препоръчват се за хората, които искат да намерят сродната си душа, защото този метал привлича любов;
- олово – засилва добротата в човек.
За да завършите магическия ефект, е от значение на кой пръст ще носите пръстена.
- палец – пръстен на този пръст се препоръчва за хората и избухлив и емоционален нрав. Така ще погасят малко от огнения си темперамент и ще облекчат стреса;
- показалец – по правило, там слагат пръстен скромните хора, тези които не искат да се открояват. По този начин повишават самочувствието си и стават по-смели;
- среден – на този пръст пръстенът функционира като талисман. Помага на притежателя си при взимането на важни решения;
- безимен – ако искате да привлечете любовта и романтиката в живота си, носете пръстен точно на безименния пръст;
- кутре – пръстен на кутрето носи успех в бизнеса, развива мисленето и гъвкавостта.
Магическата сила на пръстена
Златото носи успех, медния ринг привлича сродните души
0 коментара
Все още няма коментари