В света ни има неща, които са безспорни и всички ние признаваме това. Но има и неща, за които не сме сигурни дали са истина или не. Накрая има факти, за които сме убедени, че не може да са истина, но те са чиста истина. Просто ние не знаем всичко, а и едва ли е необходимо.
Ето няколко примера:
Звездите са безброй, ние сме малки прашинки-това смятат хората. Но чуйте това: Галактиката Млечен път има около 200 милиарда звезди. В мозъка на 3-годишно дете има около 1 квадрилион синапси, а у възрастния - например наполовина по-малко. Същността се състои в това, че дори "нищожните" 500 000 трилиона синапси - това е хиляди пъти повече, отколкото звезди има в нашата галактика. (Синапс, в по-тесен смисъл, „синаптична връзка“, обозначава наличието на специфичен контакт между мембраните на две клетки, от които поне едната е нервна-неврон)
Фирмата Wells Fargo има банкомат в Антарктика. И, о, да, на най-студения континент в света също има машина за производство… на сладолед.
Тиранозавър Рекс е по-тясно свързан със съвременните кокошки, отколкото стегозавър. Това означава, че днес всеки ден хората ядат месо от потомъка на T-Rex. Това означава също, че динозаврите в действителност не са измрели. Те просто са се научили да летят.
Оксфордският университет е основан преди империята на ацтеките. Парадоксално е, но е факт, че кървавите жертвоприношения са започнали 330 години по-късно, отколкото да започнат да обучават хората (обучението в Оксфордския университет започва през 1096 докато Теночтитлан е основан през 1325 г.)
Акулите действително съществуват по-отдавна от дърветата. Акулите са се появили преди около 400 милиона години, докато дърветата са се появили преди около 350 милиона години.
Саудитска Арабия внася камили и пясък от Австралия. Пясъкът Саудитска Арабия внася, защото местният пясък е неподходяща за строителство, а месото на австралийските камили арабите считат, че е по-вкусно
Все още няма коментари