Любимецът на публиката Герасим Георгиев-Геро се е разделил със съпругата си Цвета Гагарова след близо 18 години заедно. Новината съобщи самият той в онлайн предаването на Благой Георгиев, като призна, че разводът вече е факт. Двамата имат една дъщеря – Йохана, която вече е почти пълнолетна и върви по стъпките на баща си в света на театъра.
„С жена ми съм 18 години, има-няма. Трудно ме търпеше. Ама там мачът е свирен вече. Аз вече съм свободен човек“, каза с присъщото си чувство за хумор Геро.
Малко след това той потвърди, че раздялата не е просто временна криза. „Имаме официален развод“, каза Геро.
Водещият на „Като две капки вода“ обясни, че решението е било взето без разпри и излишно напрежение между двамата:
„Има един момент, в който всеки тръгва по своя път. Без излишни драми. Какъв е смисълът от драми?“.
„Много е лошо, когато виждаш, че нещо не върви, да продължаваш да стоиш“, добави той.

Актьорът призна, че досега никога не е говорил публично по темата, тъй като предпочита личният му живот да остане далеч от медиите.
„На никого не бях казал. Защо трябва да занимавам хората със себе си? Но, да, вече съм парясник, разведен човек“, сподели той и завърши: „Гледаме да поддържаме абсолютно нормални отношения. Няма смисъл от скандали, драми и обвинения“.
Новината изненада почитателите му, тъй като през годините Геро и съпругата му бяха сочени като една от най-стабилните двойки в артистичните среди.

„Каква ирония – Геро се разведе, а Рачков ще се жени“, коментира фен на актьора и шоуто „Като две капки вода“ в социалните мрежи.
Бившата вече съпруга на актьора и тв водещ Цвета Гагарова по образование е кинезитерапевт, но професионалният ѝ път е свързан със спортната журналистика. Любопитно е, че съдбата ги среща благодарение съпругата на китариста Иван Лечев – Жени. По това време Геро и Жени играели заедно в театралното представление „Ах този джаз“ на Народния театър. Един ден той си навехнал крака, а Цвета била приятелка на Жени. Тогава жената на Лечев ги запознала, а Геро веднага ѝ се доверил. Скоро след това двамата се влюбили.

На сватбата на Геро и Цвета именно Жени хваща булчинския букет, а година по-късно сключва брак с Иван Лечев.
Венчавката на Геро и Цвети също е свързана с интересна история. „Още си спомням как тогава стана всичко. Бях водещ на предаването „Горчиво“ по Би Ти Ви, а продуцент му беше Къци Вапцаров. Тъкмо бяхме готови с ремонта на апартамента ми и аз се реших на тази стъпка – да предложа брак. Бяхме се занулили до стотинката. Обадих се на Къци и го помолих да ми плати занапред. Той ме пита защо, отговорих му – за да се оженя. И той се зарадва“, спомня си днес Геро.
В свои интервюта актьорът винаги е признавал, че професията му изисква огромни жертви. „Лишенията са много, но Цвети се справи много добре вкъщи. Добре е, че има кой да гледа дома“, казваше той. Според него цената на актьорския успех е липсата на нормален личен живот.
„Бях наясно още когато започнах, че трябва да платиш голяма цена и съм приел и я плащам. Трябва тотално да се отдадеш на работата“.
От своя страна Цвета също винаги е демонстрирала разбиране към професията на съпруга си. Различията помежду им били най-вече в начина, по който прекарват свободното си време. Цвета обичала шумните компании и срещите с приятели, докато Геро предпочитал спокойствието.
Голямата гордост и на двамата е дъщеря им Йохана. Тя вече е на 17 години и учи в театралната школа на бившия министър на културата Мариан Бачев. Макар в началото Геро да се притеснявал от избора ѝ да поеме по неговия професионален път, днес напълно я подкрепя. Не крие, че вижда в нея желание за работа и отдаденост, които според него са най-важните за една актьорска кариера. Актьорът неведнъж е разказвал и любопитен детайл около раждането ѝ. Пъпът на Йохана бил хвърлен в легендарното римско киностудио „Чинечита“ с надеждата един ден момичето да има успешно бъдеще в киното и театъра.
Макар вече да са поели по различни пътища, Геро и Цвета очевидно са избрали да запазят уважението помежду си. По думите на актьора най-важното след един дълъг брак е хората да останат цивилизовани, особено когато имат общо дете, и да не превръщат раздялата в публичен скандал.

Все още няма коментари