Слави Трифонов е сред малцината неизрядни бивши народни представители, които не са благоволили да подадат имуществените си декларации пред КПКОНПИ, макар законът изрично да ги задължава ежегодно да изпълняват процедурата.
Чалгарят, който бе депутат в краткотрайния 45-и парламент, но нито веднъж кракът му не стъпи в пленарната зала и дори клетвата му като народен представител бе чрез онлайн връзка, не е спазил срока за попълване и представяне на документа, вижда се от официалния сайт на КНКОНПИ. Името му – Станислав Тодоров Трифонов, е поставено в графата „Списък с ЛЗВПД, неподали в срок декларация“. До редакционното приключване на броя неговата декларация така и не бе публикувана, което буди съмнения, че Трифонов укрива пари и имоти от държавата. Очевидно лидерът на сгромолясалата се партия ИТН не желае богатството му да бъде публично достояние. Ако бе спазил процедурата, както всички, заемащи властови позиции у нас правят от години, той трябваше да опише подробно всичките си налични пари в банкови сметки, имоти в страната и чужбина, активи, участия във фирми и печалбите от тях, както и притежаваните от него автомобили.
От години е известно, че Дългия е сред най-богатите българи у нас, но броят на милионите му е непроследим и мистериозен. Дълго време той бе свързван с офшорни схеми. „Седем-осми“ АД – фирмата, която продуцира години наред „Шоуто на Слави“, всъщност бе 99,576% американска собственост, на „Фулмър ентъртейнмънт“. 0,361% от капитала пък бяха на Станислав Тодоров Трифонов. Офшорката бе регистрирана в щата Делауеър, който е най-известен с либералния си данъчен режим. Тъкмо чрез тази схема представящият се за родолюбец учиндолец успял да спести милиони левове данъци.
Тогава гръмна скандалът, че и други офшорки, близки до Слави Трифонов и Маргините, са регистрирани на един и същ адрес – в Уилмингтън, окръг Ню Касъл, щата Делауеър в САЩ. Още през 2010 г. излезе разследване, че на абсолютно същия адрес се помещава и офис на офшорка, свързана с Младен Михалев-Маджо. Днес, 11 години по-късно след подадения до прокуратурата сигнал за офшорките на Трифонов и Маргините, по скандала няма никакво развитие. Преди 5 години пък ПИК разкри, че Трифонов е разследван от ДАНС заедно с лице от ъндърграунда по сигнали на Европол, както и данни от американската агенция за борба с наркотиците ДЕА, а операцията е с кодово название „Емири“. Хилядите въпросителни и съмнения около финансовото състояние на Трифонов очевидно го спират да го представи публично пред държавата и гражданите, за които въпросната информация е достъпна. Според закона глобата за неподадена в срок декларация за имотно състояние и конфликт на интереси е от 1000 до 3000 лева. Но в случая въпросът е най-вече морален – защо „новият политик“, който претендираше да управлява държавата, не спазва законите и не декларира имането си.
Слави Трифонов укрива пари и имоти от КПКОНПИ
Дългия отказва да декларира имането си пред държавата, грози го глоба
0 коментара
Все още няма коментари