Ваня Костова бори диабета с костилки от маслини
Илачът на звездата от „Тоника“ върши чудеса с кръвната захар
0 коментара
Болните от диабет българи са близо 450 хиляди души. Сред тях е и любимата на мнозина певица Ваня Костова. Звездата от „Тоника“ дълго време криеше диагнозата си, за да не буди съжаление у естрадната гилдия и почитателите си. През 2013 г. обаче заболяването ескалира и тя прекара приблизително два месеца в болница под непрекъснато лекарско наблюдение заради извънредно високи стойности на кръвната захар.
Докато участваше във формата „ВИП Брадър“ обаче, Ваня научи за съществуването на стар и много ефективен начин за контрол на диабета от половинката на тв водещата Гала – Стефан. Още докато бе в Къщата, певицата си спретна от илача и започна да го приема ежедневно, а резултатите моментално бяха налице. Основната съставка на лекарството са маслините, които са вкусни и полезни и често присъстват на трапезите ни. Всъщност най-целебната част у тях са костилките, които помагат при широк спектър от заболявания. Консумацията само на 3 добре стрити костилки от маслини на ден води до премахването на токсините от организма ни, което пък подобрява общото състояние на тялото и засилва имунната система. Те стимулират метаболизма и подпомагат работата на храносмилателния тракт. Консумацията на стрити маслинови костилки помага още при нефрологични и урологични неразположения.
Препоръчват се като лечение и превенция на камъни в бъбреците и пикочния мехур. Как обаче да ги използваме за борбата с диабета? Нужно е в литър вода да накиснем 70 броя костилки от маслини, които можем да събираме след похапване. Сместа се слага да се вари на умерен огън до достигане на 1/3 от първоначалния си обем. След като изстине, се прецежда и е готова за консумация. Отварата от маслинови костилки се приема сутрин по 3 чаени лъжички. Само за седмица тя нормализира нивата на кръвната захар и ни държи свежи и бодри. Това гарантира и Ваня Костова, която лично изпробва рецептата пред очите на цяла България.
Най-подходящи за курса на лечение са черните маслини. Разликата им със зелените е, че са по-добре узрели. Въпреки наличието на мазнини черните маслини не могат да се квалифицират като твърде калорична храна. Малка порция от около 100 грама, каквато е препоръчително да хапваме всеки ден, съдържа приблизително 150 калории, около 1 грам протеини и 13 грама мазнини. Тези мазнини обаче са полезни. Те са предимно мононенаситени, за които се смята, че редуцират риска от сърдечни заболявания и рак. Освен всичко това черната маслина е и много добър източник на желязо, мед и витамин Е. Желязото ни е необходимо, защото с негова помощ кръвта пренася и доставя кислород във всички части от тялото.
Все още няма коментари